PLDEENIT

Polecane restauracje i kuchnia kalabryjska

Polecane restauracje i kuchnia kalabryjska

W okolicy znajduje się mnóstwo cudownych restauracji - zapraszamy do sprawdzenia tych, które wg nas zasługują na szczególną uwagę.
{[description]}

Kuchnia Kalabrii to przede wszystkim wyśmienite, świeżo złowione ryby, owoce morza, warzywa ze słynną czerwoną, delikatnie słodką cebulą Cipollą uprawianą w rejonie Tropei, ale również znakomite makarony, pizze, mięsa i regionalne wędliny.

Miłośnicy dobrej kuchni znajdą tu wszystkie smaki!

Warto spróbować najsłynniejszej, pikantnej Nduji di Spilinga, czyli ostrej, miejscowej kiełbasy o bardzo miękkiej, kremowej konsystencji, którą używa się do pizzy, do smarowania ciabatty i bruschetty, czy też jako sos do makaronu. Najczęściej Nduja łączona jest ze specjalnym, miejscowym makaronem Fileja.

Pikanterii kalabryjskiej kuchni nadaje przede wszystkim czerwone peperoncino, którą Włosi dodają tu niemal do wszystkiego: makaronów, pizzy, wędlin, past, sosów czy dżemów. Kuchnia Kalabrii to również przepyszne soczyste pomidory, bakłażany, oliwki oraz pomarańcze, banany, melony, czy owoce opuncji figowej. Prawdziwe bogactwo smaków!

Szczególnie polecamy skosztować specjałów w wybranych restauracjach:

  • Ristorante Da Mercurio - zdecydowanie jedna z najlepszych restauracji w najbliższej okolicy willi (ok 2km) w drodze na plażę w Coccorino. Świeże ryby, owoce morza, przepyszne pasty i pizze!
  • Ristorante Peppino Il Pescatore - troszkę dalej oddalona (8km) ale nadal blisko (w bezpośrednim sąsiedztwie najbliższej od nas piaszczystej plaży), jedna z najlepszych restauracji rybnych i see food w okolicy!
  • Il Brigante - kuchnia górska, oparta na mięsie - świetna bisteca Fiorentina podawana na gorącym kamieniu, do tego (miejscowa specjalność makaron z Ndują), makaronach, pizzy itp, świetna dla odmiany od powszechnie tam dostępnej kuchni śródziemnomorskiej (8 km).
  • Il Ducale - kuchnia górska, oparta na mięsie (miejscowa specjalność Nduja), makaronach, pizzy itp, świetna dla odmiany od powszechnie tam dostępnej kuchni śródziemnomorskiej (8km).
  • Taverna Baffone w Tropei - jedna z najlepszych kuchni śródziemnomorskich w mieście Tropea, dobra na kolacje w mieście

Tematy:
Restauracje

Villa Belvedere

Via Judice

89 863 Coccorino di Joppolo (Vibo Valentia), Italia

kontakt@villabelvederecalabria.pl